Typy zdarzeń - okno edycyjne

Wszystkie dane, możliwe do wprowadzenia, podzielone są na tematyczne ponumerowane zakładki. Okno edycyjne posiada różny zestaw zakładek i pól edycyjnych w zależności jakiego rodzaju zdarzenie edytujemy.

 Opis opcji typy zdarzeń
 Opis sposobu edycji danych

Spis zakładek zawierających pola określające Typy zdarzeń
 Podstawowe
 Osoby kompetentne
 Domyślne parametry
 Czynności
 Zasoby
 Cechy

Podstawowe

  Nazwa

Nazwa typu zdarzenia

  Średni czas wykonania

Średni czas wykonania tego typu zdarzenia. Występuje w zdarzeniach rodzaju Zadanie

  Typy plików

Typy plików obsługiwane przez typ zdarzenia. Występuje w zdarzeniach rodzaju Dokument

  Rozmiar

Maksymalny obsługiwany rozmiar pliku przez typ zdarzenia. Występuje w zdarzeniach rodzaju Dokument.

  Opis

Dodatkowy opis typu zdarzenia.

  Automatyczne planowanie następnego zadania po zakończeniu

Jeśli przełącznik jest zaznaczony to automatycznie po zakończeniu zadania pojawia się okno umożliwiające zaplanowanie następnego zadania dla kontrahenta i osoby kontaktowej jak w za kończonym zadaniu. Opcja ta może służyć do np. cyklicznych odwiedzin kontrahenta, po zakończeniu zadania planujemy następną wizytę (domyślnie data następnej wizyty podpowiadana jest z pola "Cykliczność odwiedzin w kontrahencie").

  Aktywny

Czy dany typ zdarzenia jest aktywny. Pozwala to na przefiltrowanie typów zdarzeń podczas wybierania ze słownika w oknie dodawania nowych zdarzeń w organizacji pracy operatorów i grup operatorów.

Osoby kompetentne

  Osoby kompetentne

Spis operatorów posiadających kompetencje do aktualnego typu zdarzenia. Występuje w zdarzeniach rodzaju Projekt, Sprawa, Zadanie.

Domyślne parametry

  Domyślna nazwa zdarzenia

Domyślna nazwa zdarzenia przepisywana podczas edycji zdarzenia w momencie wybrania tego typu zdarzenia. Wartość zostanie przepisana gdy zaznaczy się znacznik Automatycznie przepisz do zdarzenia.

  Domyślny opis zdarzenia

Domyślny opis zdarzenia przepisywana podczas edycji zdarzenia w momencie wybrania tego typu zdarzenia. Wartość zostanie przepisana gdy zaznaczy się znacznik Automatycznie przepisz do zdarzenia.

  Automatycznie przepisz do zdarzenia

Czy automatycznie przepisać do zdarzenia wcześniej wpisane wartości nazwy i opisu podczas edycji zdarzenia w momencie wybrania tego typu zdarzenia.

Czynności

  Spis czynności

Można zdefiniować jakie czynności wchodzą w skład zadania danego typu w celu dokumentacji co i w jakiej kolejności należy wykonać. Jeżeli dane zadanie ma typ dla którego zdefiniowano czynności, w oknie edycji zadania jest dostępna nowa zakładka 6 Czynności. Na tej zakładce można zaznaczać czynności już wykonane. Istnieje również możliwość definiowania w procentach ile dana czynność zajmuje czasu wykonania całego projektu, sprawy lub zadania. Zaznaczanie kolejnych czynności jako wykonane, automatycznie zwiększy odpowiednio procent postępu danego zdarzenia. Jeśli suma procentów wykonania czynności dla danego typu projektu, sprawy lub zadania wynosi 100 to ręczna zmiana postępu przez użytkownika jest blokowana, zmiana postępu jest możliwa jedynie przez zaznaczanie czynności jako wykonane.
Okno edycyjne czynności dla zdarzenia

Zasoby

  Spis zasobów

Można zdefiniować jakie zasoby potrzebne są do realizacji zdarzenia danego typu. Przy planowaniu i realizacji takich zdarzeń program kontroluje odpowiednio wykorzystanie zasobów i w razie potrzeby ostrzega przed konfliktami gdy dany zasób jest ma być wykorzystany w różnych zdarzeniach. Podczas edycji zdarzenia dostępna jest zakładka 7. Zasoby na której można także podczas edycji zdarzenia przydzielać i usuwać zasoby.
Okno edycyjne zasobu dla zdarzenia

Cechy

  Wszystkie / Wybrane

Czy typ zdarzenia ma być charakteryzowany przez wszystkie cechy, czy tylko wybrane.

  Wybrane zdarzenia

W tym polu można zaznaczyć które cechy określają zdarzenie.
UWAGA
 Aby można było zaznaczyć lub odznaczyć cechę na tej liście, taka cecha musi mieć włączony parametr Wybrane na zakładce Typy zdarzeń.